17504677_1746184742359724_5960111247470255536_o

Durys į finalą užsivėrė. „Olimpas“ nusileido Tauragei

Ketvirtadienį Tauragėje vyko trečiosios RKL pusfinalio iki trijų pergalių rungtynės tarp Ukmergės „Olimpo“ ir Tauragės KK Tauragė ekipų. Įtemptame mače pergalę šventė šeimininkai.

„Olimpui“ šios rungtynės buvo žūtbūtinės. Pralaimėjimas reiškė finalo svajnės pabaigą, nes serijoje rezultatu 2:0 pirmavo tauragiškiai.

Nors ir pralaimėję pirmus du susitikimus, ukmergiškiai rankų nenuleido ir iš visų jėgų kibo į atlapus per žingsnį nuo finalo esantiems šeimininkams. Pirma rungtynių pusė klostėsi visiškai lygiai. Lygybę rodė ir rezultatas po dvidešimties minučių – 46:46.

Turbūt svarbiausiu tapo trečias ketvirtis. Ukmergės „Olimpas“ nuo pirmų kėlinio minučių stipriai buksavo puolime. Tuo pasinaudoję tauragiškiai vis didino pranašumą ir vienu metu pirmavo net 62:48. Baigiantis kėliniui ukmergiškiai skirtumą sumažino iki 9 taškų.

Paskutinės dešimt minučių virto tikru nervų karu. Olimpiečiai sukaupę jėgas ištirpdė atsilikimą iki trijų taškų. Vis dėlto varžovai atsakė savo sėkminga atkarpa ir vėl atstatė 9 taškų persvarą. Likus penkioms minutėms, Pauliui Joneliūnui įmetus dvitaškį komandas skyrė septyni taškai. Tada stojo štilis. Nė viena ekipa per kitas dvi minutes nepelnė nė taško. Galų gale iniciatyvos ėmėsi „Olimpo“ snaiperis Modestas Gilys. Jis pataikė vieną metimą iš vidutinio nuotolio, kitoje atakoje įkrito ir antras. Komandas jau skyrė tik trys taškai. Likus vienai minutei, „Oimpui“ apsigynus nuo dar vieno varžovų išpuolio, tas pats M. Gilys smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą.

Deja, lemiamos šešios dešimtys sekundžių sėkmingiau susiklostė tauragiškiams. Sekančios atakos metu jie pataikė gana sudėtingą dvitaškį, o „Olimpui“ bandant atsilošti varžovų aukštaūgis blokavo P. Joneliūno metimą, galėjusį panaikinti turėtą deficitą.

Galutinis mačo rezultatas 72:69. Tauragė keliauja į finalą, o mes grumsimės dėl RKL bronzos.

Daugiausia taškų „Olimpo“ komandoje pelnė Paulius Joneliūnas – 17 ir Modestas Gilys -15.