Kaune pergalė išslydo iš rankų

Straipsnio autorius: Giedrius Auglys (uskolimpas.lt)

Antrąją nesėkmę RKL A diviziono varžybose patyrė Ukmergės „Olimpas“. Šeštadienio popietę Kaune pralaimėta VDU-2 krepšininkams.

Praėjusio sezono skriaudikai, užkirtę kelią į B diviziono finalą, ir pirmose šio sezono tarpusavio rungtynėse buvo nepalaužiami. Ukmergiškiai gerai pradėjo mačą. Tvarkinga gynyba gniuždė varžovų puolimą. Po pirmo kėlinio pirmavome 21:11. Antro kėlinio pabaigoje turėjome 14 taškų pranašumą, o į didžiąją pertrauką išėjome rezultatui esant 30:20. Tačiau rungtynių lūžis įvyko trečiame ketvirtyje.

Sakyti, kad VDU krepšininkų ginklas – tritaškiai, turbūt nereikia. Nuo jo ne kartą yra nudegęs ir „Olimpas“. Toliašaudė kauniečių artilerija ir šeštadienio mačo metu juos sugrąžino į rungtynes. Tritaškių kanonus pradėjo Lukas Žukauskas, smeigęs du be atsako. Kauniečių komandos džiaugsmo šūksniai tapo ypatingai garsūs. Jie sustiprėjo, kai po nesėkmingos „Olimpo“ atakos dar vieną tritaškį pataikė Šarūnas Stiklakis. Vos per dvi minutes skirtumas sumažėjo iki minimumo – 30:29. Kėlinio problemos tuo nesibaigė, pagauti gero žaidimo bangos varžovai ketvirtį laimėjo 25:10 ir prieš paskutines dešimt rungtynių minučių buvo priekyje 45:40.

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. „Olimpas“ nebuvo linkęs sudėti ginklų, tačiau svarbiausių atakų metu, kai buvo galima persverti rezultatą, to padaryti nepavykdavo. Intrigą iki pat galo išlaikė Modestas Gilys, kuris likus 17 sekundžių pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki vieno taško. Tas pats M. Gilys galėjo išplėšti pratęsimą, bet likus penkioms sekundėms jo mestas tritaškis skriejo pro šalį. Galutinis mačo rezultatas – 68:64 VDU-2 naudai ir Kauną „Olimpas“ vėl palieka nuleidę galvas.

Po šio pralaimėjimo „Olimpas“ turi tris pergales ir dvi nesėkmes. Kitos rungtynės penktadienį, Kauno rajone.